הכירו את

אורלי קראוס-ויינר

חי את השקר הינו ספרה התשעה-עשר של אורלי קראוס-ויינר, מחברת רבי-המכר שבין ספריה הבולטים נמנים "התרוממות", "דיוקן הונגרי", "זאבים בשלג", "אהבה ודעות קדומות", "מאושרת בדרכה" ו"מפורסמת בעל כורחה".

אורלי קראוס גדלה ברמת השרון ובפתח תקווה. למדה בבית ספר יסודי "סלומון" בפ"ת, הייתה פעילה בנוער העובד וסיימה תיכון של רשת החינוך אנקורי. חוויותיה מנערותה בפתח תקווה שזורים ברבים מספריה .לאחר שחרורה מצה"ל  גרה שנתיים בארצות הברית. לאחר מכן חזרה לישראל ועבדה באל-על שבע שנים כדיילת. במקביל למדה לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב, במסגרת תוכנית הלימודים הכלליים במדעי הרוח.

לאחר נישואיה ולידת בתה, החלה לכתוב בעיתונים "חדשות", "דבר ראשון", "לינק", "טלגרף" ו"ניהול" ופרסמה סיפורים קצרים וסיפורים בהמשכים ב"תרבות מעריב", "ישראל היום", "לאשה" ו"עולם האישה".

בשנת 1997 פרסמה את ספרה הראשון, "התרוממות", שהתבסס על חוויותיה כדיילת ב"אל על". הספר הפך לרב מכר וזכה לפרס "ספר הפלטינה".

מאז פרסמה 17 ספרים נוספים, חלקם מותחנים רומנטיים וחלקם רומנים היסטוריים. ספריה מתאפיינים בנימה אישית ובשילוב אלמנטים ביוגרפיים מחייה וחיי משפחתה. אחד הבולטים ביניהם הוא ספרה "דיוקן הונגרי" שהתבסס על קורות משפחתו של אביה ועסק בחוויות ותחושות שלהדור השני לשואה.  במעטה של כתיבה קלילה וקולחת, משלבת קראוס-ויינר  בחלק מספריה סיפורים היסטוריים קשים וכואבים ושוזרת בהם את דעותיה על כוחן של משפחתיות, חברות וערכים הומניסטים כסולידריות חברתית וקבלת השונה.

ספרה "כמעט מושלם" / "Almost Perfect" תורגם לאנגלית.

הכירו את

רייצ'ל סאן

רייצ’ל סאן היא אשת קריירה מצליחה. חי את השקר הוא ספר הביכורים שלה, שנולד מתוך חשיפה לסיפור  על משפחה שחיה חיים נוצצים לכאורה ומתגוררת בשכונת יוקרה, כשההורים הם אנשי עסקים מצליחים ולכאורה החיים מושלמים ומפנקים. אלא שבעידן ה -fake  המושג, אותו המציא הנשיא טראמפ, השקר אינו רק ביצירת חדשות שקריות.  ה- fake חדר אלינו למקומות הכי אינטימיים שבהם חשבנו שאנחנו יכולים להרגיש מוגנים ובטוחים. בספר  חי את השקר מציגה רייצ’ל, עם סופרת רבי המכר אורלי קראוס, סיפור עצוב ובלתי ייאמן המוגש באופן הומוריסטי וסוחף  גם יחד.  

הספר מעלה שאלות  – האם עלינו להגדיר מחדש את הכללים שעליהם גדלנו? האם עלינו להצטייד בסט חיישנים עכשווי המתאים לעידן החדש? עד כמה אנו מכירים את האנשים שאמורים להיות הכי קרובים אלינו?

ספר שמעניק חוויה נוקבת ופוקחת עיניים על המקום שחשבנו כבטוח ביותר עבורנו, מסתבר שלא כל הנוצץ הוא זהב.